В Ізраїлі знайшли фрагмент текстилю часів правління царя Давида

Ізраїльські археологи виявили фрагмент тканини з пурпуровою фарбою, яку використовували за часів біблійного царя Давида

Про це повідомляє hromadske з посиланням на Управління у справах античності Ізраїлю.

Фрагмент знайшли під час розкопок в долині Тимна, на південь від Єрусалиму. На території країни вперше виявили такий давній текстиль.

Науковцям вдалося встановити, що тканину створили приблизно в 1000 році до нашої ери. Експертка Управління у справах античності Ізраїлю Наама Сукеник назвала артефакт "дуже зворушливим і важливим відкриттям".

"Чудовий відтінок фарби, складність її видобутку з молюсків і той факт, що вона не тьмяніє з плином часу, зробили пурпуровий найціннішим відтінком із усіх", — пояснює Наама Сукеник.

Вона додала, що колір фарби згадується в тексті Біблії під час описів одягу, який носили цар Давид, його син цар Соломон, а також Ісус. Раніше дослідники вже фіксували такі кольори на мушлях молюсків й уламках кераміки, але жодного разу не виявляли його на пофарбованій тканині.

 
Фото: Управління у справах античності Ізраїлю

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.