В Ізраїлі знайшли фрагмент текстилю часів правління царя Давида

Ізраїльські археологи виявили фрагмент тканини з пурпуровою фарбою, яку використовували за часів біблійного царя Давида

Про це повідомляє hromadske з посиланням на Управління у справах античності Ізраїлю.

Фрагмент знайшли під час розкопок в долині Тимна, на південь від Єрусалиму. На території країни вперше виявили такий давній текстиль.

Науковцям вдалося встановити, що тканину створили приблизно в 1000 році до нашої ери. Експертка Управління у справах античності Ізраїлю Наама Сукеник назвала артефакт "дуже зворушливим і важливим відкриттям".

"Чудовий відтінок фарби, складність її видобутку з молюсків і той факт, що вона не тьмяніє з плином часу, зробили пурпуровий найціннішим відтінком із усіх", — пояснює Наама Сукеник.

Вона додала, що колір фарби згадується в тексті Біблії під час описів одягу, який носили цар Давид, його син цар Соломон, а також Ісус. Раніше дослідники вже фіксували такі кольори на мушлях молюсків й уламках кераміки, але жодного разу не виявляли його на пофарбованій тканині.

 
Фото: Управління у справах античності Ізраїлю

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів. З одного боку, постійних змін зазнавала форма агітації, з іншого — деякі елементи, як-от меседжі, у ній залишалися незмінними. Окрім того, з'явився окремий вид "агітації"—"гречкосійство", тобто підкуп виборців різними матеріальними й нематеріальними благами.

За два кроки до війни: Гляйвіцька провокація

31 серпня 1939 року. Невеличке сілезьке містечко Гляйвіц, Німеччина. Вечір. В одному з номерів готелю в центрі міста на застеленому ліжку лежить з закритими очима чоловік. Він вдягнутий і взутий. О 16-00 тишу номера прорізує вимогливий дзвінок телефону, який стоїть на столику біля ліжка. Не відкриваючи очей чоловік простягає руку, знімає трубку і підносить її до вуха. З трубки лунає добре знайомий йому голос: «Терміново передзвоніть!».

«Тройка» чи «Сєвєр»? – депортаційна операція початку квітня 1951 року

70 років тому на території України відбулася остання депортаційна операція, під час якої переважно зі Західної України було виселено 2 487 сімей куркулів, свідків Єгови та колишніх вояків армії Андерса

Черчилль-політик і Орвелл-письменник: дивовижні схожості двох культових особистостей

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер.
Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у крафтовому видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.