У Єгипті знайшли мумії із золотими язиками

Під час розкопок на півночі Єгипту археологи знайшли мумії із золотими язиками

Про це повідомляє BBC.Україна.

Муміям близько 2000 років.

Спільна команда археологів з Єгипту та Домінікани робили розкопки в олександрійському храмі Тапосіріс Магна -"Великого цвинтаря Осіріса", де знайшли 16 поховань у могилах, викопаних у скелі. Такі могили були поширені за часів панування греків та римлян.

Всередині вони знайшли мумії, які не надто добре збереглися.

Проте в роті кожної з них були амулети із золотої фольги, схожі за формою на язики. Вважають, що вони були потрібні мерцям для того, щоб говорити на суді Осіріса у потойбічному житті.

За віруваннями давніх єгиптян, Осіріс був богом потойбічного світу, відродження та суддя мертвих.

Зображення бога також містилося на картонажі - матеріалі, зробленому із шарів гіпсу, полотна та клею, який частково покривав одну з мумій.

Золоті прикраси на картонажі голови другої мумії, за словами археологів, зображали корону, роги та кобру. А на грудях цієї мумії було намисто із головою сокола - символу бога Гора.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.