Археологи виявили в Єгипті стародавнє "затонуле місто"

Вчені зробили рідкісну знахідку на місці знищеного землетрусом стародавнього Геракліона

Як повідомляє УНІАН, про це заявили у пресслужбі Міністерства старожитностей Єгипту.

 

Знахідка була здійснена французько-єгипетською місією Європейського інституту підводної археології під час розкопок в затоці Абу-Кір.

Колись на цьому місці знаходився найбільший середземноморський порт Єгипту - зруйноване і затоплене місто Геракліон.

Допускається, що виявлене військове судно затонуло під час землетрусу в II столітті до нашої ери, будучи пришвартованим біля знаменитого храму Амона, який був знищений підземними поштовхами.

Це 25-метрове плоскодонне весельно-вітрильне судно відповідає класичним суднобудівним правилам тих часів.

В іншій частині Геракліона були виявлені залишки великого грецького кладовища початку IV століття до нашої ери.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.