У Татарстані згорів пам'ятник Воїну-визволителю

У Заїнську (Татарстан) згорів встановлений на бульварі Перемоги пам'ятник Воїну-визволителю. Він був виготовлений з композитного матеріалу.

Про це повідомляє видання Коммерсант.

 

"Причина пожежі встановлюється", - йдеться у повідомленні.

Пам'ятник не простояв і року з моменту його встановлення. 6-метровий монумент солдата був відкритий минулого рокудо 75-річчя Перемоги у "Великій Вітчизняній війні" на місці старої 13-тонної фігури, яку демонтували. Тоді влада стверджувала, що він виготовлений з вогнетривкого полімеру.

"Для Заїнська новий пам'ятник також є візитною карткою міста. Це воїн, сповнений гордості за свою країну, але готовий дати відсіч. Він – захисник Батьківщини", - писали ЗМІ з нагоди відкриття пам'ятника.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.