АНОНС: Історичний фестиваль LEGIO HISTORICA VI 12 червня 2021 року: нарешті надворі!

Приготувати та спробувати автентичні українські страви, потримати в руках справжню зброю та військове спорядження, послухати, як провідні українські молоді дослідники змагаються на онлайн-батлі, подивитись документальний фільм під відкритим небом, фланувати київськими вулицями на екскурсіях – те, що так теж можна розповідати про історію доводить фестиваль LEGIO HISTORICA, що вшосте відбудеться у Києві 12 червня 2021 року

LEGIO HISTORICA – ініціатива, що виникла у 2017 році: її авторами стали тодішні студенти та викладачі історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Їх непокоїло, що історії надзвичайно мало у публічному просторі, хоча попит не неї є. Історики давали нагора, здебільшого, традиційні речі (наукові праці, виступи на конференціях), вони були цікаві здебільшого вузькій аудиторії.

Організатори прагнуть довести дослідникам, що вони самі є прекрасними популяризаторами свого доробку, а широкого загалу – що історики не нудні, а цікаві і роблять дуже важливі речі.

 

Шостий фестиваль, що відбудеться у Києві 12 червня, пройде одразу у трьох форматах:

-10 екскурсій Києвом, партнерськими музеями та установами з 10 до 16 години – кожна з них є авторською і унікальною.

Одна з них буде своєрідним прологом до фестивалю – 11 червня, вперше у цьому році, свої двері відкриває Архів національної пам'яті. Амбітна установа, що знаходиться на території монетно-банкнотного двору НБУ, покликана об'єднати архіви радянських репресивних органів в одному місці.

Гості фестивалю можуть також оглянути таємничу Лису гору та познайомитись з тамтешніми фортифікаційними укріпленнями, побачити унікальну колокцію ікон родини Понамарчуків, пройтися знаковими місцями Києва, пов'язаними з часами великих потрясінь – Першої світової війни та Української революції, дізнатись, як радянська влада перетворювала ВДНГ у "об'єкт поклоніння", пригадати знакові локації Революції Гідності та дізнатись, як жили студенти і викладачі Київського університету, флануючи коридорами "Червоного корпусу";

 

- "Радіо LEGIO" з 10.00 до 15.00 – наші ведучі у студії спілкуватимуться з дослідниками та експертами про справді актуальні теми у сфері історії та гуманітаристики. Зокрема до нас завітають автори популярного телеграм-каналу "Old York Times" Антон Процюк та Захар Процюк, творець YouTube-каналу "Світлотінь" про історію України Віталій Петрушко і багато інших.

 

- Історична вечірка "LEGIO HISTORICA: Reunion Party" розпочнеться яка о 16.00 у Хаті на Пріорці - філії Національного музею Тараса Шевченка (Вул. Вишгородська, 5).

Reunion Party - це:

- можливість відвідати сам музей;

- екскурсія про перебування Шевченка у Києві;

- ваша улюблена військово-історична програма (реконструктори);

- "живий музей" з автентичними історичними артефактами;

- кулінарна програма (дещо новеньке));

- кінопоказ;

- історичний стендап-батл крутезних дослідників і дослідниць;

- неформальна атмосфера та спілкування.

На вечірці будуть дотримані усі карантинні вимоги, тому кількість відвідувачів обмежена.

 

Лінк на подію у Фейсбуці з усіма анонсами і лінком на реєстрацію - https://fb.me/e/2iIz7MVWa

Сторінка проєкту LEGIO - https://www.facebook.com/legiohistorica

Для відвідання екскурсій представниками медіа достаньо зареєструватись у відповідній формі, вони розміщені у анонсах. Для доступу на історичну вечірку просимо написати на електронну пошту legio.historica@gmail.com наступну інформацію:

-       Назву медіа (проєкту, ініціативи, ресурсу, YouTube-каналу тощо);

-       Кількість людей;

-       Імена відвідувачів;

-       Контактні дані.

Контактна особа:

Євгеній Шатілов, координатор фестивалю

Електронна пошта: iovpope@gmail.com

Телефон: 0632357165

Фейсбук: https://www.facebook.com/stupotmundi/

 

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»