АНОНС: Історичний фестиваль LEGIO HISTORICA VI 12 червня 2021 року: нарешті надворі!

Приготувати та спробувати автентичні українські страви, потримати в руках справжню зброю та військове спорядження, послухати, як провідні українські молоді дослідники змагаються на онлайн-батлі, подивитись документальний фільм під відкритим небом, фланувати київськими вулицями на екскурсіях – те, що так теж можна розповідати про історію доводить фестиваль LEGIO HISTORICA, що вшосте відбудеться у Києві 12 червня 2021 року

LEGIO HISTORICA – ініціатива, що виникла у 2017 році: її авторами стали тодішні студенти та викладачі історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Їх непокоїло, що історії надзвичайно мало у публічному просторі, хоча попит не неї є. Історики давали нагора, здебільшого, традиційні речі (наукові праці, виступи на конференціях), вони були цікаві здебільшого вузькій аудиторії.

Організатори прагнуть довести дослідникам, що вони самі є прекрасними популяризаторами свого доробку, а широкого загалу – що історики не нудні, а цікаві і роблять дуже важливі речі.

 

Шостий фестиваль, що відбудеться у Києві 12 червня, пройде одразу у трьох форматах:

-10 екскурсій Києвом, партнерськими музеями та установами з 10 до 16 години – кожна з них є авторською і унікальною.

Одна з них буде своєрідним прологом до фестивалю – 11 червня, вперше у цьому році, свої двері відкриває Архів національної пам'яті. Амбітна установа, що знаходиться на території монетно-банкнотного двору НБУ, покликана об'єднати архіви радянських репресивних органів в одному місці.

Гості фестивалю можуть також оглянути таємничу Лису гору та познайомитись з тамтешніми фортифікаційними укріпленнями, побачити унікальну колокцію ікон родини Понамарчуків, пройтися знаковими місцями Києва, пов'язаними з часами великих потрясінь – Першої світової війни та Української революції, дізнатись, як радянська влада перетворювала ВДНГ у "об'єкт поклоніння", пригадати знакові локації Революції Гідності та дізнатись, як жили студенти і викладачі Київського університету, флануючи коридорами "Червоного корпусу";

 

- "Радіо LEGIO" з 10.00 до 15.00 – наші ведучі у студії спілкуватимуться з дослідниками та експертами про справді актуальні теми у сфері історії та гуманітаристики. Зокрема до нас завітають автори популярного телеграм-каналу "Old York Times" Антон Процюк та Захар Процюк, творець YouTube-каналу "Світлотінь" про історію України Віталій Петрушко і багато інших.

 

- Історична вечірка "LEGIO HISTORICA: Reunion Party" розпочнеться яка о 16.00 у Хаті на Пріорці - філії Національного музею Тараса Шевченка (Вул. Вишгородська, 5).

Reunion Party - це:

- можливість відвідати сам музей;

- екскурсія про перебування Шевченка у Києві;

- ваша улюблена військово-історична програма (реконструктори);

- "живий музей" з автентичними історичними артефактами;

- кулінарна програма (дещо новеньке));

- кінопоказ;

- історичний стендап-батл крутезних дослідників і дослідниць;

- неформальна атмосфера та спілкування.

На вечірці будуть дотримані усі карантинні вимоги, тому кількість відвідувачів обмежена.

 

Лінк на подію у Фейсбуці з усіма анонсами і лінком на реєстрацію - https://fb.me/e/2iIz7MVWa

Сторінка проєкту LEGIO - https://www.facebook.com/legiohistorica

Для відвідання екскурсій представниками медіа достаньо зареєструватись у відповідній формі, вони розміщені у анонсах. Для доступу на історичну вечірку просимо написати на електронну пошту legio.historica@gmail.com наступну інформацію:

-       Назву медіа (проєкту, ініціативи, ресурсу, YouTube-каналу тощо);

-       Кількість людей;

-       Імена відвідувачів;

-       Контактні дані.

Контактна особа:

Євгеній Шатілов, координатор фестивалю

Електронна пошта: iovpope@gmail.com

Телефон: 0632357165

Фейсбук: https://www.facebook.com/stupotmundi/

 

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!