Один з будинків Косачів закрили на реставрацію

У «сірому» будинку Косачів, що розсташований у Колодяжному на Волині, розпочали реставраційні та ремонтні роботи

Як інформує Перший, про це на своїй сторінці повідомила працівниця Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко.

 

"Було зрозуміло, що просто писати листи у різні інстанції різних рівнів - не працює - маю купку відповідей, які зводяться до одного - грошей нема. Але ми вперто шукали можливості. Подавши проект на два конкурси, отримали бажаний результат.

Було багато праці, прийшлося вивчити багато нового. Тепер, коли перед нами стоїть нове складне завдання, я згадую відправну точку Косачівських будинків, і знаю, що працюючи, вперто йдучи до мети, можна нереальне зробити реальним", – йдеться у дописі.

Скільки часу триватиме ремонт – невідомо. Втім, поки будинок зачинений для туристів.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.