У Львові завершують демонтаж частини Монумента Слави

Демонтаж барельєфів, які були на стіні, що входила в комплекс радянського меморіалу Монумента бойової слави радянських збройних сил у Львові, добігає до кінця. Робітникам залишилося демонтувати останню із шести частин.

Про це повідомляє Локальна історія.

 

Демонтажні роботи почалися ще 21 квітня. Сам процес був доволі складним через специфічне кріплення барельєфів і роботу на висоті. Крім того, усі барельєфи потрібно було демонтувати максимально зберігши, адже їх передадуть у музей "Територія терору".

Тепер Галицька районна адміністрація Львова повинна оголосити про проведення архітектурного конкурсу. Метою його буде створити новий пам'ятний комплекс і громадський простір. Також наразі невідомо, що буде із скульптурами "Батьківщини-матері" і радянського солдата з мечем.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.