Документи архівів Криму відтепер доступні онлайн

16 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив онлайн-доступ до архівних документів Автономної Республіки Крим та Севастополя під час пресконференції в Укрінформі

"Разом з американською корпорацією Family Search International ми створили окрему рубрику на офіційному сайті Державної архівної служби України з наданням онлайн-доступу до близько 400 тис. копій документів Національного архівного фонду архівних установ Автономної Республіки Крим" - зазначив Анатолій Хромов.

 

Також він поінформував про заходи Державної архівної служби України щодо захисту та доступу до архівної культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

В свою чергу, Перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила щодо важливості діяльності Державної архівної служби України та фахівців відомства у напрямку збереження та забезпечення доступу до документів архівів Криму та поділилася останніми рішеннями, які українська держава приймала в контексті боротьби за деокупацію Криму.

"Безумовно питання збереження та накопичення документів Криму, як органів державної влади, так і фізичних та юридичних осіб є важливими для державної політики з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя" – сказав Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зробив особливий акцент, що окупаційна влада Криму може знищити архівні документи.

Зокрема, він наголосив:"Над всіма цими документами нависла пряма загроза, якщо не знищення їх фізичного розкрадання та вивезення".

За результатами пресконференції учасники обговорили плани щодо спільної діяльності та домовилися про проведення робочої наради найближчим часом.

Ознайомитися з документами архівів Криму можна за посиланням.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.