У Лондоні знайшли сотні монет залізної доби

Археологи, що проводили розкопки на місці будівництва шосе в районі Хіллінгдон в Західному Лондоні, виявили скарб із понад 300 рідкісних монет пізньої залізної доби

Хіллінгдонський скарб був знайдений після того, як під час зливи оголилася ділянка грунту зеленого кольору, що вказувало на присутність окисленого металу.

 

При огляді було виявлено тонкі металеві диски, втоплені в грунті, які виявилися потінами часів 1 століття до нашої ери.

Потіни — це монети, виготовлені з суміші міді, олова і свинцю, відлиті в Британії, але вони копіюють більш ранню кельтську монету, викарбувану 2175 років тому на території сучасного Марселя.

Вони приблизно 1,2 дюйма в діаметрі. На аверсі зображено стилізований профіль Аполлона, звернений вліво. Реверс — бик, атакуючий вправо.

Монети відправлені в лабораторію для очищення, консервації та оцінки стану. Вони будуть проаналізовані експертами, щоб більше дізнатися про їх походження. Про знахідку було повідомлено місцевим коронерам, щоб почати процес визначення того, чи можна вважати їх "скарбом" за британським законодавством.

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище