Барельєф автору слів Молитви за Україну Олександру Кониському відкрили на Київщині

У Боярці біля Києва відкрили і освятили пам’ятну дошку на честь автора слів молитовного гімну України «Боже Великий Єдиний, Русь-Україну храни…» - Олександра Кониського.

Про це повідомили на сторінці Народного музею України.

 

Барельєф відкрили на стіні НОК Київського військового ліцею імені Івана Богуна. На його території понад сто років тому був дачний будинок, у якому і мешкав Олександр Кониський разом із дружиною.

Вшанувати пам'ять Кониського прийшли десятки активістів. Меморіальну дошку освятили представники духовенства на чолі з Митрополитом Переяславським і Вишневським Олександром (Драбинко). Автор барельєфу – скульптор Олександр Михайлицький.


Олександр Кониський (1836-1900 рр.) – автор духовного гімну України "Боже Великий Єдиний…" перший біограф Тараса Шевченка, видатний письменник, громадський та політичний діяч.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.