Триває збір коштів для учасників боротьби за незалежність

"Давайте не забувати, що серед борців за незалежність є ті, хто досі живе і - на жаль для них і на ганьбу для нас - у злиднях. ... Давайте покажемо, що шануємо їх не лише до глибини своїх сердець, але й до глибини своїх гаманців"

Кілька місяців тому Харківська правозахисна група та Благодійний фонд "Людина і право" відкрили благодійну програму допомоги політв'язням радянських часів. Запущено збір коштів для учасників боротьби за незалежність.

Цю ініціативу підтримав Володимир В'ятрович"Завтра будемо відзначати 30 річницю відновлення незалежності. Будемо згадувати людей, завдяки кому вона стала можливою в 1991.

Давайте не забувати, що серед них є ті, хто досі живе і - на жаль для них і на ганьбу для нас - у злиднях. ... Давайте покажемо, що шануємо їх не лише до глибини своїх сердець, але й до глибини своїх гаманців".

Станом на середину червня було зібрано близько 40 тисяч гривень.

 
Дисидент Микола Матусевич. Нещодавно Васильківська міська рада відмовила йому у наданні одноразової матеріальної допомоги, але після хвилі обурення громадянського суспільства таки виплатила 5000 грн

Ви можете теж підтримати колишніх політв'язнів, які потребують допомоги, перерахувавши кошти на спеціальний картковий рахунок БФ "Людина і право" у ПриватБанку: 5169330523283171

Благодійний фонд не бере жодної копійки на адміністрування цього проекту. Всі зібрані кошти будуть спрямовані безпосередньо за призначенням.

Спостережна рада – Орина Сокульська, Ігор Козловський та Микола Горбаль.





Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.