Опубліковано претендентів на "Книжку року-2021" у номінації "Минувшина"

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» опублікував результати експертного опитування «Лідери літа» у номінації «Минувшина»: видання перших восьми місяців року, що набули найвищої оцінки

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року" опублікував результати експертного опитування "Лідери літа" у номінації "Минувшина": видання перших восьми місяців року, що набули найвищої оцінки. Номінантів подано за абеткою, оскільки місця "розставить" – з урахування повного річного репертуару – чотириденна експертна сесія рейтингу-2021 наприкінці грудня.

 

Magistra vitae. Розмови про історію з Сергієи Плохієм. – К.: Дух і Літера, 368 с. (п)

О.А.Бачинська, Т.В.Чухліб. Козацька Україна після зруйнування Запорозької Січі (1775–1905); В.О.Гуржій, О.П.Реєнт. Славетна Україна. Битви та повстання від княжої до імперської доби; Марина Довженко. Таємнича Україна; Богдан Сушинський. Міфи та міфотворці. Сер. "Таємниці історії". – К.: Арій, 352+352+336+352 с. (п)

Сергій Громенко. Скоропадський і Крим. Від протистояння до приєднання. – К.: Наш формат, 352 с.(п)

Михайло Грушевський. Нарис історії українського народу. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 576 с. (п)

Костянтин Колесников. На краю ойкумени: Еллінські військові традиції на українських землях Причорномор'я. – К.: Темпора, 312 с. (к)

Ніл Макґреґор. Історія світу в 100 предметах. – К.: Наш формат, 616 с.(п)

Наталя Старченко. Українські світи Речі Посполитої. Історії про історію. – К.: Laurus, 616 с. (п)

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.