Копачі скарбів отримають понад $5,5 млн за тонну стародавніх монет

70 000 кельтських монет знайшли ще у 2012 році і весь цей час тривали переговори щодо подальшої долі знахідки

Уряд Бейлівіку Джерсі (коронні володіння Великої Британії) виплатить винагороду за знайдений скарб.

 

У 2012 році археологи-любителі Рег Мід та Річард Майлз отримали дозвіл на пошуки з використанням металодетекторів на території округу Грувілл. І вже на другий день старателі виявили 61 мідну та срібну монети із зображеннями в індіанському стилі — із намистами та кіньми.

Про свою знахідку повідомили владі, а потім вдалося розкопати близько 70 000 монет вагою близько тонни. 

Історики вважають, що цим монетам 2000 років — це скарб, який сховало кельтське плем'я, рятуючись від легіонів Юлія Цезаря.

Після дев'яти років напружених переговорів з представниками влади острова Джерсі, археологи-аматори все ж таки отримають свою винагороду. Місцева влада погодила з представниками центрального уряду Великої Британії плату за зберігання монет на острові — 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,63 млн доларів).

Гроші розділять між Мідом, Майлзом та організацією Jersey Heritage, яка проводила розкопки. 

Жіноче обличчя Норильського повстання

65 років тому 26 травня розпочалося Норильське повстання політичних в’язнів ГУЛАГу. Найдовше в історії – тривало 72 дні: до 4 серпня 1953 р. Його особливістю була активна участь у ньому жінок 6-ї жіночої зони, більшість з яких – українки.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".