Копачі скарбів отримають понад $5,5 млн за тонну стародавніх монет

70 000 кельтських монет знайшли ще у 2012 році і весь цей час тривали переговори щодо подальшої долі знахідки

Уряд Бейлівіку Джерсі (коронні володіння Великої Британії) виплатить винагороду за знайдений скарб.

 

У 2012 році археологи-любителі Рег Мід та Річард Майлз отримали дозвіл на пошуки з використанням металодетекторів на території округу Грувілл. І вже на другий день старателі виявили 61 мідну та срібну монети із зображеннями в індіанському стилі — із намистами та кіньми.

Про свою знахідку повідомили владі, а потім вдалося розкопати близько 70 000 монет вагою близько тонни. 

Історики вважають, що цим монетам 2000 років — це скарб, який сховало кельтське плем'я, рятуючись від легіонів Юлія Цезаря.

Після дев'яти років напружених переговорів з представниками влади острова Джерсі, археологи-аматори все ж таки отримають свою винагороду. Місцева влада погодила з представниками центрального уряду Великої Британії плату за зберігання монет на острові — 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,63 млн доларів).

Гроші розділять між Мідом, Майлзом та організацією Jersey Heritage, яка проводила розкопки. 

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.