Копачі скарбів отримають понад $5,5 млн за тонну стародавніх монет

70 000 кельтських монет знайшли ще у 2012 році і весь цей час тривали переговори щодо подальшої долі знахідки

Уряд Бейлівіку Джерсі (коронні володіння Великої Британії) виплатить винагороду за знайдений скарб.

 

У 2012 році археологи-любителі Рег Мід та Річард Майлз отримали дозвіл на пошуки з використанням металодетекторів на території округу Грувілл. І вже на другий день старателі виявили 61 мідну та срібну монети із зображеннями в індіанському стилі — із намистами та кіньми.

Про свою знахідку повідомили владі, а потім вдалося розкопати близько 70 000 монет вагою близько тонни. 

Історики вважають, що цим монетам 2000 років — це скарб, який сховало кельтське плем'я, рятуючись від легіонів Юлія Цезаря.

Після дев'яти років напружених переговорів з представниками влади острова Джерсі, археологи-аматори все ж таки отримають свою винагороду. Місцева влада погодила з представниками центрального уряду Великої Британії плату за зберігання монет на острові — 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,63 млн доларів).

Гроші розділять між Мідом, Майлзом та організацією Jersey Heritage, яка проводила розкопки. 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.