В Єгипті знайшли засоби для бальзамування, яким понад дві тисячі років. ФОТО

Група археологів із Інституту археології Чехії під час розкопок в Єгипті виявила схованку з матеріалами для бальзамування часів 26-ї династії єгипетських фараонів (685–525 рр. до Р.Х.).

Про це повідомляє Egypt Today.

 

Матеріали були виявлені у західній частині кладовища в населеному пункті Абусір, що південніше Каїра, та на північ від некрополя стародавнього Мемфіса.

За словами генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, сховок був знайдений у величезному колодязі розміром 5,3 х 5,3 метра і глибиною у понад 14 метрів.

 

Сама ж схованка містить унікальні матеріали для бальзамування, які складаються зі 370 великих гончарних посудин, розділених на 14 груп, кожна з яких містить від 7 до 52 горщиків.

 

Вазірі також додав, що ці горщики містять залишки матеріалів, які були використані під час процесу муміфікації.

Він зазначив, що у верхній групі були знайдені чотири порожні вапнякові горщики, вигравірувані ієрогліфічними текстами з іменем їхнього власника, якого звали Вахібре.

 

26-а династія Єгипту (Саїська династія) — існувала в період бл. 685–525 рр. до Р. Х. Остання з місцевих династій, які керували Єгиптом до перського завоювання Єгипту в 525 до Р. Х. З цієї династії починається Пізній період Стародавнього Єгипту.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.