На інтернет-аукціоні продали стародрук Івана Федорова

На інтернет-аукціоні Violity, де виставляють антикваріат, продали стародрук Івана Федорова “Новий Завіт з Псалтирем” 1580 року.

Про це повідомляє Діло.

 

Зазначають, що учасники торгів зробили 301-ну ставку. Після цього перемогу здобув невідомий покупець, який висловив готовність заплатити 420 001 гривню.

Стародрук об'єднує Псалтир із Новим Завітом – чотири Євангелії від Матфея, Марка, Луки, Іоанна, Апостольські діяння та послання і Псалтир.

До початку аукціону спеціалісти проводили наукову атрибуцію в Музеї книги та друкарства України, посторінково звіряючи з примірником цього видання з Національної бібліотеки імені Вернадського.

Зазначають, що блок книги перешивали, аркуші обрізані. Їх реставрували, орієнтовно, в XIX столітті.

У пам'ятці книгодрукування є декілька відсутніх і замінених рукописними аркушів.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.