Малюнок, куплений за $30, виявився шедевром Дюрера вартістю понад $10 млн

Малюнок німецького художника Альбрехта Дюрера виявився цінним твором мистецтва. Експерти оцінили роботу митця в $10 млн.

Про це повідомляє CNN.

 

Малюнок чоловік придбав ще у 2016 році на барахолці у місті Конкорд, штат Массачусетс. Він показав його своєму другу, керуючому магазином раритетних книг. У 2019 році цей магазин відвідав підприємець та артдилер Кліффорд Шорер. Під час розмови про мистецтво керуючий згадав, що його друг має те, що, на їхню думку, могло бути роботою Дюрера.

За даними Agnews Gallery — лондонського аукціонного дому — Дюрера вважають одночасно найбільшим німецьким художником свого часу та одним із найважливіших художників та інтелектуалів епохи Відродження.

Малюнок, який вдалося ідентифікувати експертам, називається "Богородиця з немовлям".

Встановити автентичність роботи вдалося, зокрема, завдяки водяному знаку у вигляді тризубця, який був присутній на всіх роботах Дюрера. Фахівці заявили, що малюнок — перша знайдена за 80 років робота німецького майстра.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.