Вийшов фільм про підготовку CРCР Третьої світової війни

На ютубі оприлюднено документальний фільм «Апокаліпсис Сталіна. Третя світова», присвячена підготовці комуністичного нападу на США

На ютубі оприлюднено документальний фільм "Апокаліпсис Сталіна. Третя світова", присвячений підготовці комуністичного нападу на США.

 

Стрічка вийшла на каналі членкині Антивоєнного комітету Росії Юлії Латиніної, яка мешкає на Кіпрі, куди вона перебралася з Москви після того, як у 2017 році невідомі спалили її автомобіль.

Одним із творців фільму став історик Олександр Гогун, книга якого про УПА у 2014 році була вилучена з продажу в РФ, і з тих пір він там є де-факто забороненим автором. Дослідник повідомив, що робота над стрічкою розпочалася ще до початку вторгнення в Україну: "Прем'єра у розпал війни стала важким рішенням, викликаним виключно тим, що ютуб можуть заблокувати в Росії, де цей фільм, можливо, найпотрібніший. У якомусь сенсі ця стрічка розповідає про коріння агресивності нинішніх господарів Кремля".

Фільм можна переглянути за лінком.

У стрічці використані документи англійською та російською мовами, кінохроніка 1930-1950-х років, газети тих років, архівні фотодокументи, твори "мистецтва" сталінського періоду, у тому числі пісні, одна з яких присвячена атомній бомбі – текст цього твору написав Сергій Міхалков - автор гімну СРСР.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.