В Україні стало на три комуністичні символи менше

На Полтавщині та у Києві демонтовано Ленінів

У суботу, 23 квітня, у Києві з обеліску на честь радянського звання Києва "місто-герой" на колишній площі Галицькій (а також Євбаз), яка з радянського часу має назву площа Перемоги, демонтували два бронзові зображення орденів з профілем радянського вождя Володимира Леніна. 

 

На Полтавщині у селі Власівка 22 квітня демонтовано останній пам'ятник Леніну в регіоні. Цей пам'ятник стояв до минулої п'ятниці, адже він розташований на території санаторію "Сосновий бір", а головний лікар санаторію Микола Безпалий говорив, що пам'ятник можна демонтувати тільки після рішення суду і не допускав громадськість для проведення декомунізації.

У 2020 році Власівський сільський голова Сергій Хоменко розповідав, що на постаменті відсутня табличка, яка б підтверджувала, що це пам'ятник Леніну.

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.