Міський голова Луцька доручив змінити місцевий Меморіал

Міський голова Луцька Ігор Поліщук дав доручення відповідним підрозділам визначити й найближчим часом демонтувати з Меморіалу Вічної Слави радянську символіку та змінити дату початку Другої світової війни

Меморіальний комплекс у Луцьку був збудований у 1976 році на місці католицького кладовища. Є пам'яткою національного значення, а тому будь-які зміни можуть вносититись лише з дозволу центральних органів влади.

За часи незалежності на меморіали з'явились пам'ятники, не пов'язані із Другою світовою війною - воїнам-афганцям, українцям Холмщини. Також тут похований Герой Небесної Сотні Василь Мойсей.

У 2007 році Луцька міська рада перейменувала Меморіал Вічної Слави на Меморіал Пам'яті, однак прокуратура опротестувала це рішення.

На Меморіалі зберігається радянська символіка, зображення Леніна та Сталіна, а також напис "1941" та "1945" як дати так званої "великої вітчизняної війни".

9 квітня 2022 року міський голова Луцька Ігор Поліщук дав доручення відповідним підрозділам визначити й найближчим часом демонтувати з Меморіалу Вічної Слави радянську символіку та змінити дату початку Другої світової війни.

 

Корюківка: забута трагедія. Як нацисти знищили 7-тисячне містечко

Символом звірств нацистів на окупованій території СРСР радянська пропаганда зробила білоруську Хатинь. Знищення близько 7 тисяч українців у Корюківці на Чернігівщині з ідеологічних причин не набуло розголосу.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.