Міський голова Луцька доручив змінити місцевий Меморіал

Міський голова Луцька Ігор Поліщук дав доручення відповідним підрозділам визначити й найближчим часом демонтувати з Меморіалу Вічної Слави радянську символіку та змінити дату початку Другої світової війни

Меморіальний комплекс у Луцьку був збудований у 1976 році на місці католицького кладовища. Є пам'яткою національного значення, а тому будь-які зміни можуть вносититись лише з дозволу центральних органів влади.

За часи незалежності на меморіали з'явились пам'ятники, не пов'язані із Другою світовою війною - воїнам-афганцям, українцям Холмщини. Також тут похований Герой Небесної Сотні Василь Мойсей.

У 2007 році Луцька міська рада перейменувала Меморіал Вічної Слави на Меморіал Пам'яті, однак прокуратура опротестувала це рішення.

На Меморіалі зберігається радянська символіка, зображення Леніна та Сталіна, а також напис "1941" та "1945" як дати так званої "великої вітчизняної війни".

9 квітня 2022 року міський голова Луцька Ігор Поліщук дав доручення відповідним підрозділам визначити й найближчим часом демонтувати з Меморіалу Вічної Слави радянську символіку та змінити дату початку Другої світової війни.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?