Міський голова Луцька доручив змінити місцевий Меморіал

Міський голова Луцька Ігор Поліщук дав доручення відповідним підрозділам визначити й найближчим часом демонтувати з Меморіалу Вічної Слави радянську символіку та змінити дату початку Другої світової війни

Меморіальний комплекс у Луцьку був збудований у 1976 році на місці католицького кладовища. Є пам'яткою національного значення, а тому будь-які зміни можуть вносититись лише з дозволу центральних органів влади.

За часи незалежності на меморіали з'явились пам'ятники, не пов'язані із Другою світовою війною - воїнам-афганцям, українцям Холмщини. Також тут похований Герой Небесної Сотні Василь Мойсей.

У 2007 році Луцька міська рада перейменувала Меморіал Вічної Слави на Меморіал Пам'яті, однак прокуратура опротестувала це рішення.

На Меморіалі зберігається радянська символіка, зображення Леніна та Сталіна, а також напис "1941" та "1945" як дати так званої "великої вітчизняної війни".

9 квітня 2022 року міський голова Луцька Ігор Поліщук дав доручення відповідним підрозділам визначити й найближчим часом демонтувати з Меморіалу Вічної Слави радянську символіку та змінити дату початку Другої світової війни.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.