У Новгороді-Сіверському нарешті демонтували портрети Леніна та Сталіна

Портрети Леніна і Сталіна, сьогодні, 7 квітня, зняли з водонапірної вежі у Новгороді-Сіверському. Мозаїчні зображення комуністичних лідерів скинули з висоти вниз

У Новгороді-Сіверському є водонапірна вежа, збудована у 1901 рці. У 1930-х рр. комуністична влада розмістила на ній мозаїчні портрети Леніна і Сталіна.

 

Після ухвалення законів про декомунізацію ці портрети мали би бути демонтовані. Однак, місцева влада відмовилась це робити.

У вересні 2018 року прокуратура Чернігівської області відкрила кримінальне провадження за фактом пропаганди в місті символіки комуністичного режиму. Його розслідуванням займалися слідчі Новгород-Сіверського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.

Однак, у 2020 році справа була закрита через "відсутність складу правопорушення".

Міська влада також висувала ідею заґратувати мозаїчні зображення комуністичних лідерів, однак до її реалізації так і не дійшло.

Врешті, 7 квітня 2022 року зображення диктаторів демонтовано.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.