У Києві демонтовано чотири меморіальні дошки

Громадські активісти кажуть, що "знесло вітром"

Про це повідомив активіст Олег Слабоспицький.

 

За його словами, 29 травня "вітер декомунізації та дерусифікації зробив подарунок столиці та зніс меморіальні дошки".

Зокрема, пошкоджені:

  • Миколі Шпаку (дві дошки) – радянському поету-пропагандисту (твір "Наркому рапорт" та ін.), у 1933-40 рр. писав твори на тему героїзації комсомольської праці, писав у газети "Молодий більшовик", "Червоне Запоріжжя". З 1941 р. член Комуністичної партії.
  • Кіндрату Рилєєву – російський поет і декабрист.
  • Академіку Борису Грекову – російський історик, відстоював радянську версію історії Київської Русі, опонент Михайла Грушевського.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.