Британський музей відкриє для огляду колекцію українських старожитностей

Експонати передадуть в Україну після завершення війни

У липні минулого року британські митники вилучили з поштових відправлень середньовічні ювелірні вироби, які були незаконно вивезені з України.

 

Тоді було знайдено 86 предметів: підвісні хрести, дискові підвіски, каблучки.

31 травня 2022 року Британський музей відкрив виставку цих предметів. 

"Культура крихка, але дорогоцінна. Ми висловлюємо глибоке співчуття нашим колегам у музеях, а також усім жертвам цього конфлікту, як у пастці, так і переміщених, в Україні та за її межами. Ми працюємо разом з іншими організаціями для надання допомоги та підтримки музеям України" - сказав директор Британського музею Гартвіг Фішер.

Експонати передадуть в Україну після завершення війни.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.