У Києві назвуть школу на честь льотчика-героя

Київську школу перейменують на честь свого учня - льотчика - Героя України В’ячеслава Єрка

Про це Повітряне командування "Центр" повідомляє у Фейсбуці.

 

"З ініціативою перейменування виступили побратими пілота і командування бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр", - ідеться в повідомленні.

В повітряному командуванні зазначили, що педагогічний колектив однієї із київських шкіл, де навчався льотчик одностайно підтримав перейменування школи на честь льотчика-героя України — командира авіаційної ескадрильї 40 бригади тактичної авіації, який загинув 24 лютого в небі Київщини.

Єрко у перший день повномасштабного вторгнення був першим серед тих, хто піднявся на захист Києва. Він виконав чотири бойових вильоти та забезпечив прикриття виведення з під удару літаків авіабригади.

Разом з іншими пілотами в повітряному бою збив п'ять ворожих літаків.

Указом Президента України від 16 травня Єрку присвоєно звання "Герой України" (посмертно) з удостоєнням ордену "Золота зірка".

Досі школа була названа на честь російського льотчика Карбишева.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.