АНОНС: лекція "Шлях до пекторалі"

У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка "Шлях до Пекторалі" наукового співробітника Скарбниці Національного музею історії України, скіфолога та археолога Юрія Полідовича

21 червня 1971 року, 51 рік тому, археолог Борис Мозолевський під час розкопок царського кургану Товста Могила повернув світові неперевершений шедевр скіфо-античної торевтики – золоту Пектораль.
 
У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка "Шлях до Пекторалі"  Юрія Полідовича, наукового співробітника музею, скіфолога та археолога.
Ви більше дізнаєтеся про археолога і поета Бориса Мозолевського, побачите унікальні кадри з розкопок кургану Товста Могилу, переживете неповторну мить, коли було знайдено золоту пектораль, спростуєте небилиці та фейки, що розповідають про неї, та пройдете її колами у пошуках смислів.
Початок лекції "Шлях до Пекторалі" у неділю, 19 червня, о 13:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Скарбниця Національного музею історії України. Вхід до Лаври через головну браму.
Для участі потрібно попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.

Вартість участі – 100 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 50 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.