АНОНС: лекція "Шлях до пекторалі"

У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка "Шлях до Пекторалі" наукового співробітника Скарбниці Національного музею історії України, скіфолога та археолога Юрія Полідовича

21 червня 1971 року, 51 рік тому, археолог Борис Мозолевський під час розкопок царського кургану Товста Могила повернув світові неперевершений шедевр скіфо-античної торевтики – золоту Пектораль.
 
У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка "Шлях до Пекторалі"  Юрія Полідовича, наукового співробітника музею, скіфолога та археолога.
Ви більше дізнаєтеся про археолога і поета Бориса Мозолевського, побачите унікальні кадри з розкопок кургану Товста Могилу, переживете неповторну мить, коли було знайдено золоту пектораль, спростуєте небилиці та фейки, що розповідають про неї, та пройдете її колами у пошуках смислів.
Початок лекції "Шлях до Пекторалі" у неділю, 19 червня, о 13:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Скарбниця Національного музею історії України. Вхід до Лаври через головну браму.
Для участі потрібно попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.

Вартість участі – 100 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 50 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.