АНОНС: лекція "Шлях до пекторалі"

У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка "Шлях до Пекторалі" наукового співробітника Скарбниці Національного музею історії України, скіфолога та археолога Юрія Полідовича

21 червня 1971 року, 51 рік тому, археолог Борис Мозолевський під час розкопок царського кургану Товста Могила повернув світові неперевершений шедевр скіфо-античної торевтики – золоту Пектораль.
 
У переддень Дня Пекторалі відбудеться авторська лекція-мандрівка "Шлях до Пекторалі"  Юрія Полідовича, наукового співробітника музею, скіфолога та археолога.
Ви більше дізнаєтеся про археолога і поета Бориса Мозолевського, побачите унікальні кадри з розкопок кургану Товста Могилу, переживете неповторну мить, коли було знайдено золоту пектораль, спростуєте небилиці та фейки, що розповідають про неї, та пройдете її колами у пошуках смислів.
Початок лекції "Шлях до Пекторалі" у неділю, 19 червня, о 13:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври), Скарбниця Національного музею історії України. Вхід до Лаври через головну браму.
Для участі потрібно попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.

Вартість участі – 100 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 50 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до Лаври).

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.