АНОНС: презентація книжки «Ірина Бекешкіна. Поки ми живі...»

29 червня об 11 годині відбудеться презентація книжки "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі...", присвячену пам'яті видатної соціологині та громадської діячки Ірина Бекешкіної.

 

Під час заходу ви матимете змогу отримати книжку-збірку, яку "Демініціативи" видали за підтримки Фонду "Відродження" і куди ввійшли частка великого наукового доробку Ірини Бекешкіної, публіцистики та виступів у ЗМІ, спогади колег і друзів, світлини й афоризми знаної соціологині. Поговоримо й про день сьогоднішній - соціологію в умовах війни та завдання громадського сектору й журналістів на поточний момент.

У заході візьмуть участь:

Євген БИСТРИЦЬКИЙ – громадський діяч

Олексій ГАРАНЬ – науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА

Євген ГОЛОВАХА – директор Інституту соціології НАН України

Олег КОЗЛОВСЬКИЙ – Інститут соціології НАН України

Андрій КУЛИКОВ – співзасновник Громадського радіо

Наталія ЛИГАЧОВА – засновниця та голова ГО "Детектор медіа"

Михайло МІЩЕНКО – заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

Володимир ПАНІОТТО – Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор соціології НаУКМА

Олександр РЕЗНІК – завідувач відділу соціально-політичних процесів Інституту соціології НАН України, керівник Центру політичної соціології, д.соц.н.

Віктор РИБАЧЕНКО – віце-президент Асоціації політичних психологів

Олександр СУШКО – виконавчий директор МФ "Відродження"

Олександр ХАРЧЕНКО – Генеральний директор Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ"

Запрошено також представників дипломатичних місій та донорських організацій.

Модератор: Юрій ГОРБАНЬ – комунікативний менеджер Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Зареєструватися на захід і поставити запитання спікерам можна за посиланням.






"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.