На Стоунхенджі з'явились портрети королеви Єлизавети

Під час відзначень ювілею правління Єлизавети ІІ на історичному пам'ятнику Стоунхендж з'явилася ілюмінація із серії портретів Єлизавети II у різні роки її правління

У Великій Британії відбулись масштабні чотириденні урочистості з нагоди Платинового ювілею правління Єлизавети II.

На історичному пам'ятнику Стоунхендж з'явилася ілюмінація із серії портретів Єлизавети II у різні роки її правління, починаючи з коронації 1953 року до сьогодні. 

Серед фотографій були знімки королеви під час кінної прогулянки 1960-го року, де монарх скаче на своєму коні в елегантній куртці для верхової їзди та хустці, а також фото з її улюбленими коргі у 1980-му році. Ще на одному знімку Єлизавету II зняли під час офіційного візиту до Мексики в лютому 1975 року. На королеві була жовта плісована сукня в горошок і тюрбан, що підходив за кольором.

Також під час ілюмінації показали фото королеви в яскравій косинці, де вона уважно спостерігає за тим, як її кінь перемагає на Королівській виставці у Віндзорі у 2017 році. А ще знімок, на якому королева позує в рожевому пальті з чорними ґудзиками та прикрашеному квітами капелюсі з герцогинею Кембриджською у Королівському коледжі Лондона у 2019 році.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.