В Мінську знайшли старовинний тризуб

Археологи знайшли у Мінську тризуб

Під час археологічних розкопок у Мінську знайшли денце посудини із зображенням особистого герба князя Ізяслава. Вона датується приблизно кінцем Х - початком ХІ ст., це перша такого роду знахідка на території цієї країни. Про це повідомив засновник музею "Старий Мінськ" Гліб Лобадзенко.

Археолог та науковець Андрій Войтехович зазначив у доданому відеокоментарі, що йдеться про родовий знак сина Київського князя Володимира Святославича і Рогнеди.

Український історик Олександр Алфьоров стверджує, що насправді знахідка є знаком князя Брячислава, сина Ізяслава. На його думку, за часів Ізяслава на посуді не ставили княжих клейм, це розпочали робити саме за Брячислава. Разом з тим, обидва князі користувались одним і тим самим знаком - тризубом.

 

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.