У Канаді відзначили 130-ту річницю поселення українців до провінції Альберта

У канадському містечку Ламонт відзначили День Незалежності України та 130-ту річницю поселення українців до провінції Альберта

Про це у Фейсбуці повідомило Генеральне консульство України в Едмонтоні.

 

Саме до цього містечка позаминулого століття прибули перші українські переселенці з села Небилів на Івано-Франківщині.

"Сьогодні ця околиця одна з найбільших по концентрації канадців українського походження. Тут знаходяться десятки пам'яток української культурної спадщини, серед яких і найбільша Писанка у світі", – розповіли у Генконсульстві.

Захід відбувся за участі депутатів федерального і провінційного парламентів, міністрів уряду Альберти та місцевої влади.

Перед присутніми виступив Генеральний консул Олександр Данилейко. Він закликав учасників не забувати про війну, розв'язану росією проти України, і продовжувати активно допомагати українському народу у боротьбі проти російського агресора.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.