«The Jerusalem Post» оприлюднив топ-50 євреїв світу

Рейтинг найвпливовіших євреїв світу очолив президент України

У дні єврейського свята Рош-га-Шан щоденна ізраїльська газета "The Jerusalem Post" оприлюднила рейтинг 50 найвпливовіших євреїв світу. Перше місце у ньому посів президент України Володимир Зеленський.

 

Перших 12 позицій у топ-50 євреїв світу виглядає таким чином:

1. Володимир Зеленський, президент України;

2. Яїр Лапід, прем'єр-міністр Ізраїлю;

3. Елізабет Борн, прем'єр-міністр Франції;

4. Том Найдс, посол США в Ізраїлі;

5. Беньямін Нетаньягу, лідер ізраїльської опозиції та колишній прем'єр-міністр Ізраїлю;

6. Дана Волден, керівниця компанії "Disney General Entertainment Content";

7. Рональд Лаудер, президент Всесвітнього єврейського конгресу;

8. Ентоні Блінкен, держсекретар США;

9. Ривка Фридман-Фельдман, суддя Єрусалимського окружного суду;

10. Адена Хефец, генеральный директор Divvy Homes;

11. Іцхак та Міхаль Герцоґ, президент Ізраїлю з дружиною;

12. Бенні Ганц, міністр оборони Ізраїлю; Гідеон Саар, міністр юстиції Ізраїлю,  і  Авігдор Ліберман, міністр фінансів Ізраїлю.

Зеленський на обкладинці ізраїльського видання The Jerusalem Post
Зеленський на обкладинці ізраїльського видання The Jerusalem Post

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.