Національний науково-природничий музей потребує допомоги

Внаслідок ракетного обстрілу Києва 10 жовтня у будівлі Національного науково-природничого музею вибито вікна у кількох експозиційних залах

Внаслідок ракетного обстрілу Києва 10 жовтня будівля Національного науково-природничого музею постраждала.
Вибуховою хвилею було вибито вікна з боку внутрішнього двору музею в експозиційних залах геологічного, палеонтологічного та зоологічного відділів. Музейні колекції не постраждали. Руйнації зафіксовано поліцією, пошкодження оцінюють відповідні служби.
Музей звертається по допомогу. Установі вкрай необхідні матеріали або кошти на придбання матеріалів для оперативного ремонту вибитих вікон. 
Благодійний рахунок природничого музею:
UA 958201720313271001302009806
Код ЄДРПО19020229
Повна назва установи: Національний науково-природничий музей Національної академії наук України (скорочено ННПМ НАН України)
Якщо маєте можливість допомогти матеріалами – телефон директора з музейної та наукової роботи Червоненко Оксани Володимирівни +380503113256.
 

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.