Сайт про давньоримські написи в Європі позначив Крим російським

На сайті з базою даних про латинську епіграфіку Крим позначено як російську територію

З кінця 1980-х рр. при Католицькому університеті Айхштетт-Інгольштадт та Цюріхському університеті існує Epigraphik-Datenbank - база даних про давньоримські написи. 

На постійно оновлюваному сайті можна знайти понад 509 600 написів, раніше опублікованих у друкованому вигляді, а також понад 112 000 зображень написів.

Зокрема, у базу даних внесені записи про давньоримські пам'ятки на території сучасної України - у Мишкові (Тернопільська область), Зарічанці (Хмельницька область), Біленькому, Роксоланах та Білгороді-Дністровському (Одеська область), Парутиному (Миколаївська область), Малій Перещепині (Полтавська область), Херсоні, Севастополі, Балаклаві, Ялті, на мисі Ай-Тодор та Керчі.

Надзвичайно цікавий та корисний дослідницький ресурс.

Утім, у представленій проєктом мапі є суттєвий недолік - територія Криму представлена як частина Росії ("Республіка Крим"). Відповідальним за базу даних є  професор Манфред Клаус.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.