Помер колишній очільник комуністичного Китаю Цзян Цземінь

Цзян Цземінь очолив комуністичний Китай після протестів на площі Тяньаньмень та привів державу до стрімкого економічного зростання

Як повідомляє The New York Times, у віці 96 років помер колишній керівник Китаю Цзян Цземінь.

Цзян Цземінь став на чолі Компартії Китаю у 1989 році, після придушення протестів на площі Тяньаньмень. А у 1993 році став Президентом Китаю.

Цзян Цземінь суттєво відрізнявся від інших китайських поводирів. Він був усміхненим, цитував Лінкольна та хвалив голівудські фільми. Продовжив ринкові реформи Ден Сяопіна і привів КНР до економічного зростання.

Цзян Цземінь у Гонконзі в 1998 році
Цзян Цземінь у Гонконзі в 1998 році
Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.