Пам'ятник Пушкіну у Харкові демонтували і сховали

З площі Поезії у Харкові демонтували погруддя Олександра Пушкіна, яке вранці за рішенням міської влади захистили мішками з піском

Вранці 9 листопада пам'ятник Пушкіну на площі Поезії у Харкові було закладено мішками з піском.

Директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко повідомив, що "питання його (пам'ятника Пушкіну - ред ІП.) перенесення повинен вирішувати Кабінет міністрів".

Тому, до "до подальшого розв'язання питання задля уникнення актів вандалізму", пам'ятник захистили тимчасовими конструкціями.

А уже о 14:30 комунальники підняли бюст російського поета-символа маніпулятором, завантажили на вантажівку і вивезли в невідомому напрямку.

 

Невдовзі на сайті Харківської міської ради оприлюднено заяву, що пам'ятник демонтований та відправлений на "відповідальне зберігання". Подальша доля пам'ятник буде вирішуватися, за словами очільників міста, "демократичним шляхом, але вже у мирний час". 

Окрім того, харківська влада поширила відео демонтажу.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.