Книга "Treasures of Ukraine" стала однією з кращих з книг про мистецтво

Книга "Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage" увійшла до рейтингу кращих книг про мистецтво за версією The New York Times

Експерти The New York Times Голланд Коттер, Джейсон Фараго та Роберта Сміт оприлюднили перелік найкращих книг про мистецтво 2022 року.

 

До списку увійшло 5 видань, серед яких - книжка українських авторів про історію українського мистецтва "Treasures of Ukraine: A Nation's Cultural Heritage". 

Ілюстроване видання вартістю 25 фунтів вийшло в листопаді у британському видавництві Thames & Hudson. Передмову до нього написав український письменник Андрій Курков, а співавторами стали культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко та мистецтвознавиці Діана Клочко і Мирослава Мудрак.

Видання знайомить читачів із "більш ніж 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища, у країні, яку ми нарешті бачимо серцем Європи. 

З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і етнічні народні промисли, ця книга ілюструє культуру, сама розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу — і справді, деякі роботи зображені, такі як кам'яні статуї поблизу Харкова , датовані 9-13 століттям, вже пошкоджені. 

Війна в Україні – це культурна війна, і це - ставки. Усі кошти, виручені від продажу книжки, передані в Український ПЕН" - йдеться у повідомленні The New York Times. 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.