Кияни проголосували з приводу низки перейменувань

Про це повідомив громадський діяч Олександр Алфьоров.

Завершилось голосування у додатку "Київ цифровий" щодо нових назв для кількох вулиць у столиці, які поки що мають російські назви.

За перейменування площі Льва Толстого та однойменної станції метро на "Українських Героїв" проголосували 83%.

Ідею  перейменувати вулицю Льва Толстого на Гетьмана Павла Скоропадського підтримало також 83%.

76% отримала пропозиція перейменувати станцію метро "Дружби Народів" на "Звіринецьку" відповідно до історичної назви місцевості. 

90% отримала пропозиція назвати "Варшавською" проектну станцію метро з назвою "Проспект Правди". 

Також кияни підтримали перейменування бульвару Перова на Воскресенський проспект та проспекту Визволителів на Георгія Нарбута.

Оскільки кияни не підтримали перейменування існуючої вулиці Павла Скоропадського на честь колишнього київського мера Олександра Омельченка, і підтримали на честь Скоропадського перейменувати вулицю Льва Толстого, на мапі Києва може з'явитись дублювання. Тому експертна робоча група буде напрацьовувати подальші рекомендації. 

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.