Кияни проголосували з приводу низки перейменувань

Про це повідомив громадський діяч Олександр Алфьоров.

Завершилось голосування у додатку "Київ цифровий" щодо нових назв для кількох вулиць у столиці, які поки що мають російські назви.

За перейменування площі Льва Толстого та однойменної станції метро на "Українських Героїв" проголосували 83%.

Ідею  перейменувати вулицю Льва Толстого на Гетьмана Павла Скоропадського підтримало також 83%.

76% отримала пропозиція перейменувати станцію метро "Дружби Народів" на "Звіринецьку" відповідно до історичної назви місцевості. 

90% отримала пропозиція назвати "Варшавською" проектну станцію метро з назвою "Проспект Правди". 

Також кияни підтримали перейменування бульвару Перова на Воскресенський проспект та проспекту Визволителів на Георгія Нарбута.

Оскільки кияни не підтримали перейменування існуючої вулиці Павла Скоропадського на честь колишнього київського мера Олександра Омельченка, і підтримали на честь Скоропадського перейменувати вулицю Льва Толстого, на мапі Києва може з'явитись дублювання. Тому експертна робоча група буде напрацьовувати подальші рекомендації. 

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?