Редактор "Історичної правди" Віталій Скальський став директором інституту архівної справи та документознавства

Анатолій Хромов представив директора Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Скальського Віталія Валерійовича, який офіційно приступає до виконання обов’язків із 18 січня 2023 року

Віталій Скальський здобув вищу освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки у 2004 році, за спеціальністю історія та здобув кваліфікацію історика, викладача історії. Має науковий ступінь кандидата історичних наук.
До призначення на цю посаду працював помічником заступника Голови Українського інституту національної пам'яті, науковим співробітником Інституту історії України НАН України. Віталій Скальський також був редактором "Історичної правди".
УНДІАСД – державна науково-дослідна бюджетна установа в системі державних архівних установ України, що належить до сфери управління Укрдержархіву і яка здійснює наукове забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері архівної справи, документознавства та діловодства.
Анатолій Хромов, у своєму зверненні до нового директора та колективу УНДІАСД зауважив, що головним завданням інституту цьогоріч та у перспективі, незважаючи на війну росії проти України, є осучаснення наукових досліджень, наближення науково-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності архівних установ до міжнародних стандартів у сфері архівної справи та діловодства, у першу чергу до стандартів європейського архівного середовища, завдяки поглибленню та розширенню географії співробітництва із іноземними партнерами.
 
Теми

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.