Редактор "Історичної правди" Віталій Скальський став директором інституту архівної справи та документознавства

Анатолій Хромов представив директора Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Скальського Віталія Валерійовича, який офіційно приступає до виконання обов’язків із 18 січня 2023 року

Віталій Скальський здобув вищу освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки у 2004 році, за спеціальністю історія та здобув кваліфікацію історика, викладача історії. Має науковий ступінь кандидата історичних наук.
До призначення на цю посаду працював помічником заступника Голови Українського інституту національної пам'яті, науковим співробітником Інституту історії України НАН України. Віталій Скальський також був редактором "Історичної правди".
УНДІАСД – державна науково-дослідна бюджетна установа в системі державних архівних установ України, що належить до сфери управління Укрдержархіву і яка здійснює наукове забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері архівної справи, документознавства та діловодства.
Анатолій Хромов, у своєму зверненні до нового директора та колективу УНДІАСД зауважив, що головним завданням інституту цьогоріч та у перспективі, незважаючи на війну росії проти України, є осучаснення наукових досліджень, наближення науково-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності архівних установ до міжнародних стандартів у сфері архівної справи та діловодства, у першу чергу до стандартів європейського архівного середовища, завдяки поглибленню та розширенню географії співробітництва із іноземними партнерами.
 
Теми

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.