Редактор "Історичної правди" Віталій Скальський став директором інституту архівної справи та документознавства

Анатолій Хромов представив директора Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Скальського Віталія Валерійовича, який офіційно приступає до виконання обов’язків із 18 січня 2023 року

Віталій Скальський здобув вищу освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки у 2004 році, за спеціальністю історія та здобув кваліфікацію історика, викладача історії. Має науковий ступінь кандидата історичних наук.
До призначення на цю посаду працював помічником заступника Голови Українського інституту національної пам'яті, науковим співробітником Інституту історії України НАН України. Віталій Скальський також був редактором "Історичної правди".
УНДІАСД – державна науково-дослідна бюджетна установа в системі державних архівних установ України, що належить до сфери управління Укрдержархіву і яка здійснює наукове забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері архівної справи, документознавства та діловодства.
Анатолій Хромов, у своєму зверненні до нового директора та колективу УНДІАСД зауважив, що головним завданням інституту цьогоріч та у перспективі, незважаючи на війну росії проти України, є осучаснення наукових досліджень, наближення науково-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності архівних установ до міжнародних стандартів у сфері архівної справи та діловодства, у першу чергу до стандартів європейського архівного середовища, завдяки поглибленню та розширенню географії співробітництва із іноземними партнерами.
 
Теми

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.