Редактор "Історичної правди" Віталій Скальський став директором інституту архівної справи та документознавства

Анатолій Хромов представив директора Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Скальського Віталія Валерійовича, який офіційно приступає до виконання обов’язків із 18 січня 2023 року

Віталій Скальський здобув вищу освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки у 2004 році, за спеціальністю історія та здобув кваліфікацію історика, викладача історії. Має науковий ступінь кандидата історичних наук.
До призначення на цю посаду працював помічником заступника Голови Українського інституту національної пам'яті, науковим співробітником Інституту історії України НАН України. Віталій Скальський також був редактором "Історичної правди".
УНДІАСД – державна науково-дослідна бюджетна установа в системі державних архівних установ України, що належить до сфери управління Укрдержархіву і яка здійснює наукове забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері архівної справи, документознавства та діловодства.
Анатолій Хромов, у своєму зверненні до нового директора та колективу УНДІАСД зауважив, що головним завданням інституту цьогоріч та у перспективі, незважаючи на війну росії проти України, є осучаснення наукових досліджень, наближення науково-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності архівних установ до міжнародних стандартів у сфері архівної справи та діловодства, у першу чергу до стандартів європейського архівного середовища, завдяки поглибленню та розширенню географії співробітництва із іноземними партнерами.
 
Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.