ЦДІАЛ отримає японський папір для реставрації архівних документів

Документи в Центральному державному історичному архів у Львові реставруватимуть за допомогою японського паперу awagami

Посол України в Японії Сергій Корсунський повідомив, що невдовзі в Україну прибуде спеціальний реставраційний папір для Центрального державного історичного архіву у Львові.

Унікальний папір awagami, який архіви всього світу використовують для реставрації історичних документів, виготовляють у японській провінції Токушіма.

На прохання Центрального державного історичного архіву України (м.Львів) Посольство України у Японії звернулося до керівництва провінції і компанії надати можливість позачергово придбати 8,5 тис. листів цього паперу. Віце-губернатор провінції Токушіма відвідав Посольство і повідомив, що папір буде наданий Україні безкоштовно.

 

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.