ЦДІАЛ отримає японський папір для реставрації архівних документів

Документи в Центральному державному історичному архів у Львові реставруватимуть за допомогою японського паперу awagami

Посол України в Японії Сергій Корсунський повідомив, що невдовзі в Україну прибуде спеціальний реставраційний папір для Центрального державного історичного архіву у Львові.

Унікальний папір awagami, який архіви всього світу використовують для реставрації історичних документів, виготовляють у японській провінції Токушіма.

На прохання Центрального державного історичного архіву України (м.Львів) Посольство України у Японії звернулося до керівництва провінції і компанії надати можливість позачергово придбати 8,5 тис. листів цього паперу. Віце-губернатор провінції Токушіма відвідав Посольство і повідомив, що папір буде наданий Україні безкоштовно.

 

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".