Прем'єр Нідерландів вибачився за рабовласницьке минуле країни

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте просив вибачення від імені держави за історичну роль країни в рабовласництві

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте приносить вибачення за дії голландської держави в минулому: посмертно перед усіма поневоленими людьми в усьому світі, які постраждали від цих дій, перед їхніми дітьми, а також перед усіма їхніми нащадками. 

Прем'єр-міністр висловив свої вибачення під час виступу у Національному архіві в Гаазі в присутності представників організацій, які виступають за визнання наслідків рабства.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.