"Музей горюнської культури" на Сумщині додали в перелік культурної спадщини України

Практика з охорони горюнської культури "Музей горюнської культури" в селі Нова Слобода Конотопського району Сумської області тепер в Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України

Відповідний наказ опублікувало Міністерство культури та інформаційної політики України.

Музей було відкрито у 2017 році. Його експозиція присвячена горюнам – маловідомій унікальній етнічній групі, що збереглася на Сумщині (села Нова Слобода, Линове, Руднєве й інші) — йдеться на сайті проєкту "Центр культури і мистецтв".

"Музей горюнської культури" займається охороною елементів нематеріальної культурної спадщини, що включені в Регіональний перелік елементів НКС Сумської області: "Пісенна традиція села Линове" та "Говірка горюнів села Руднєве".

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.