На Волині знайшли частину іконостасу XVII століття, який наказав ліквідувати Паша "Мерседес"

На Волині знайшли частину історичного іконостасу-вівтаря з храму Адама Киселя у Низкиничах, який було ліквідовано за часів незалежності Пашою "Мерседесом"

Про знахідку повідомив волинський краєзнавець та релігієзнавець Юрій Велінець.

На початку чи в середині XVII століття бароковий іконостас перебував у Низкиницькому монастирі (нині це Володимирський район), побудованому Адамом Кисілем у 1643 році.

"Упродовж десятка років на шафі Свято-Покровської церкви села Кропивщина перебувала ікона "Таємної вечері" - елемент Низкиницького іконостасу XVІІІ століття. В храм вона потрапила у 1997 році через брак церковного начиння у новозбудованій церкві згаданого вище села. Вона представляє собою одну з найяскравіших декорованих частин Низкиницького іконостасу", - зазначив Юрій Велінець.

Іконостас XVII століття доручив розібрати й спалити тодішній очільник монастиря, а нині - намісник Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ МП отець Павло (Петро Лебідь),  відомий, як Паша "Мерседес".

Варто зазначити, що релігійна громада села Кропивщина дбайливо ставилися до ікони. Обережно знявши зі стін храму її було замотаною в рушники та покривало, що оберігало ікону від запилення та художніх втрат.

Після проведення зборів релігійної громади висловили пропозицію передати ікону до Нововолинського історичного музею.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.