На Волині знайшли частину іконостасу XVII століття, який наказав ліквідувати Паша "Мерседес"

На Волині знайшли частину історичного іконостасу-вівтаря з храму Адама Киселя у Низкиничах, який було ліквідовано за часів незалежності Пашою "Мерседесом"

Про знахідку повідомив волинський краєзнавець та релігієзнавець Юрій Велінець.

На початку чи в середині XVII століття бароковий іконостас перебував у Низкиницькому монастирі (нині це Володимирський район), побудованому Адамом Кисілем у 1643 році.

"Упродовж десятка років на шафі Свято-Покровської церкви села Кропивщина перебувала ікона "Таємної вечері" - елемент Низкиницького іконостасу XVІІІ століття. В храм вона потрапила у 1997 році через брак церковного начиння у новозбудованій церкві згаданого вище села. Вона представляє собою одну з найяскравіших декорованих частин Низкиницького іконостасу", - зазначив Юрій Велінець.

Іконостас XVII століття доручив розібрати й спалити тодішній очільник монастиря, а нині - намісник Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ МП отець Павло (Петро Лебідь),  відомий, як Паша "Мерседес".

Варто зазначити, що релігійна громада села Кропивщина дбайливо ставилися до ікони. Обережно знявши зі стін храму її було замотаною в рушники та покривало, що оберігало ікону від запилення та художніх втрат.

Після проведення зборів релігійної громади висловили пропозицію передати ікону до Нововолинського історичного музею.

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.