АНОНС: Ленкція "Антропологія війни"

17 лютого у Києві в рамках проєкту “Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН” відбудеться лекція Марини Гримич “Антропологія війни” на підтримку Збройних сил України

Що таке антропологія війни і з якими етичними проблемами зіткнулися ми як дослідники і як люди під час війни? Як антропологи скооперувалися з соціологами, фольклористами та дослідниками усної історії і культурних практик цифрового середовища? Чим ми можемо знадобитися суспільству?
Марина Гримич — антропологиня, етнологиня (докторка історичних наук), фольклористка (кандидатка філологічних наук), професор. Директорка видавництва "Дуліби", менеджерка культурних проєктів.
Захід відбудеться наживо у просторі ПЕН на Подолі, за адресою: вул. Лук'янівська, 14а.
Умовою участі є благодійний внесок, мінімальна сума — 100 грн.
У рамках цієї події ми підтримуємо бійців 24-ї бригади, які збирають гроші на нічник, тепловізор і ремонт авто. Кошти підуть на рахунок Благодійного фонду "Сила матерів України"
Підтримати:
Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/ARyituddB7
Номер картки банки 5375 4112 0034 5606
Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму https://forms.gle/FasXA8vKXtkeuhr18
Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтесь: alycebondarenko@gmail.com, +380687484611, Аліса Бондаренко.
Нагадаємо, що мета "Інтелектуальних вечорів" — повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.
Організатор заходу – PEN Ukraine у партнерстві з Національним університетом "Києво-Могилянська академія".
 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.