АНОНС: Вечір пам'яті Миколи Міхновського

31 березня 18:00 відбудеться вечір пам'яті Миколи Міхновського, присячений 150-річчю з дня народження фундатора ідеї незалежної України та творця українського війська

Історичний клуб "Холодний Яр", Національний університет "Києво-Могилянська академія", ГО "Український студент", партія "Народовладдя", УБН та Благодійний фонд "GloryUA" запрошують на вечір, присвячений 150-річчю державного і військового діяча Миколи Міхновського.

Участь візьмуть Роман КОВАЛЬ (ведучий вечора), Сергій КВІТ (ректор Києво-Могилянської академії), історик та майор ЗСУ Юрій ЮЗИЧ, волонтер і видавець Максим КОЛЯДЕНКО, д. і. н. Тарас Чухліб, голова партії "Народовладдя" Юрій ЛЕВЧЕНКО, голова ГО "Український студент" Святослав СИРОТЮК, о. Ростислав ВИСОЧАН, а також видатні музиканти:

Тарас КОМПАНІЧЕНКО, кобзар, народний артист України, військовослужбовець ЗСУ,

Сергій ВАСИЛЮК, лідер гурту "Тінь Сонця", військовослужбовець ЗСУ.

Василь ЛЮТИЙ, кобзар, військовослужбовець ЗСУ.

Святослав СИЛЕНКО, кобзар.

Михайло ГРЕЧКИН, лірник.

Завершить вечір концерт "ХОРЕЇ КОЗАЦЬКОЇ".

Захід відбудеться у Культурно-мистецькому центрі  "Києво-Могилянської академії" (актова зала, 3-й поверх).

Прохання приходити на вечір Миколи Міхновського у вишиванках.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.