АНОНС: "Мільйон копій з історичного архіву України онлайн"

13 квітня о 13:00 в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України, м. Київ на єдиній платформі «Міжархівний пошуковий портал»

Про це повідомив Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

Міжархівний пошуковий портал створено за ініціативи та підтримки Анатолія Хромова, Голови Державної архівної служби України, ПП "Архівні інформаційні системи" у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об'єднань та україніки, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Державним архівом Львівської області, у майбутньому до нього планується долучення всіх центральних та обласних архівів.

Станом на сьогодні до ресурсу завантажено 318 описів 51 фонду, а також понад 1 млн цифрових копій документів – 7178 архівних справ із 8 архівних фондів, які висвітлюють історію України XVI-ХХ століть, а також містять інформацію генеалогічного характеру. Ресурс буде доступний користувачам у режимі 24/7 із будь-якої частини нашої планети.

Центральний державний історичний архів України, м. Київ є одним із найдавніших і найбагатших в інформаційному вимірі центральним архівом України. У ЦДІАК України зберігаються документи, що висвітлюють історію українських земель періоду їх входження до складу Литви і Польщі (з ХІV до кінця ХVІІІ ст.), Російської імперії (з першої половини ХVIІІ ст. до революції 1917 р.). Важливе місце займають фонди установ Гетьманщини (друга половина ХVІІ ст. - остання чверть ХVІІІ ст.).

У подальшому "Архіум" ЦДІАК України поповнюватиметься цифровими копіями архівних фондів з історії України XVI-ХХ століть і вже за декілька років досягне п'яти мільйонів цифрових копій документів.

Спікери заходу: Анатолій Хромов – Голова Державної архівної служби України, Ярослав Файзулін – директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Кирило Віслобоков – директор ПП "Архівні інформаційні системи".

Місце проведення: "Укрінформ", вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, (ст. м. "Театральна"), зала 2.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

 

Теми

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.