Ексміністр освіти Табачник став радником гауляйтера Запорізької області

Екс-міністр освіти України Дмитро Табачник став радником керівника окупаційної адміністрації захопленої частини Запорізької області Євгена Балицького.

Про це поінформував міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Відомий проросійськими поглядами Табачник став радником так званого "губернатора" тимчасово окупованої частини Запорізької області. Раніше Балицький підписав з лідером Росії Володимиром Путіним документи про фейкове приєднання Запорізької області до РФ.

"В окупаційному уряді ТОТ Запорізької області – поповнення. У гауляйтера Балицького – новий "совєтнік". Компанію пікаперу і учаснику секс-скандалу Толмачову, який вчить Балицького проводити псевдовибори, тепер складає одіозний міністр уряду Януковича Дмитро Табачник", – зазначив Федоров.

Крім того, для ефективнішого контролю тимчасово захопленої території Табачник балотується в депутати від "Единой России".

Нагадаємо, свого часу Табачник був відомий своєю проросійською позицією, зокрема з питань історичної пам'яті.

За освітою Табачник - історик, починав кар'єру з науки. Наприкінці 1980-х та початку 1990-х займався темою сталінських репресій в Україні. Саме їм присвячені обидві дисертації Табачника - кандидатська та докторська.

Сім пострілів у Петлюру. Текст Дмитра Табачника 1991 року

У листопаді 2022-го українські правоохоронці заочно повідомили Табачнику про підозру у державній зраді.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.