Ексміністр освіти Табачник став радником гауляйтера Запорізької області

Екс-міністр освіти України Дмитро Табачник став радником керівника окупаційної адміністрації захопленої частини Запорізької області Євгена Балицького.

Про це поінформував міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Відомий проросійськими поглядами Табачник став радником так званого "губернатора" тимчасово окупованої частини Запорізької області. Раніше Балицький підписав з лідером Росії Володимиром Путіним документи про фейкове приєднання Запорізької області до РФ.

"В окупаційному уряді ТОТ Запорізької області – поповнення. У гауляйтера Балицького – новий "совєтнік". Компанію пікаперу і учаснику секс-скандалу Толмачову, який вчить Балицького проводити псевдовибори, тепер складає одіозний міністр уряду Януковича Дмитро Табачник", – зазначив Федоров.

Крім того, для ефективнішого контролю тимчасово захопленої території Табачник балотується в депутати від "Единой России".

Нагадаємо, свого часу Табачник був відомий своєю проросійською позицією, зокрема з питань історичної пам'яті.

За освітою Табачник - історик, починав кар'єру з науки. Наприкінці 1980-х та початку 1990-х займався темою сталінських репресій в Україні. Саме їм присвячені обидві дисертації Табачника - кандидатська та докторська.

Сім пострілів у Петлюру. Текст Дмитра Табачника 1991 року

У листопаді 2022-го українські правоохоронці заочно повідомили Табачнику про підозру у державній зраді.

 

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.