АНОНС: «Декомунізація обліку архівних документів в Україні»

15 червня відбудеться круглий стіл «Декомунізація обліку архівних документів в Україні».

Про це повідомляє Державна архівна служба України.

15 червня 2023 року о 14:00 в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" відбудеться круглий стіл: "Декомунізація обліку архівних документів в Україні".

Мета круглого столу – проведення конструктивної дискусії щодо проєкту нової схеми поділу архівних фондів і загальних вимог до ведення облікових документів в архіві, яка не потребуватиме переміщення фондів та окремих справ, а також позитивно вплине на принципи, практику організації й обліку фондів, а також інформаційну діяльність архівів.

Спікери заходу: Анатолій Хромов – Голова Державної архівної служби України, Тетяна Ємельянова – перший заступник Голови Державної архівної служби України, Віталій Рудь – завідувач сектору архівної справи Міністерства юстиції, керівники центральних державних архівів України та науковці.

Тривалість заходу: 1,5 години.

Місце проведення: "Укрінформ", вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, (ст. м. "Театральна"), зала 2.

Трансляція заходу відбуватиметься на Youtube-каналі Укрінформу.

 

Теми

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?