У Лондоні відкопали унікальний мавзолей

Археологи, що ведуть розкопки в районі Саутварк на півдні Лондона, виявили унікальний мавзолей римських часів з стінами і підлогою, що добре збереглися.

Про це йдеться на BBC News Україна.

На думку вчених, мавзолей служив місцем поховання для заможних жителів Лондініуму за часів, коли Британія була римською колонією. Після реставрації мавзолею його планують перетворити на постійну експозицію.

Розкопки вели під керівництвом співробітників Лондонського археологічного музею (MOLA) за дорученням муніципальної служби транспорту.

За словами археологів, це не перший римський мавзолей, виявлений у Британії, проте він найкраще зберігся - з мозаїчною підлогою по центру і залишками сходів.

На подив дослідників, під першою мозаїчною підлогою була друга, зі схожим орнаментом. На їхню думку, мавзолей у якийсь момент вирішили перебудувати чи поновити.

У будь-якому випадку, зважаючи на все, це була солідна споруда, можливо, навіть двоповерхова.

Попри те, що мавзолей мав бути усипальницею, саркофагів у ньому не виявили. Натомість знайшли понад сотню монет, фрагменти керамічних виробів, черепиці та металу.

Це вже не перший подарунок, який дарує археологам Саутварк. Розкопки тут ведуть давно, і саме тут у 2022 році виявили найбільшу за останні 50 років мозаїку.

Співробітники музею створили тривимірну модель знайдених фрагментів мавзолею і сподіваються найближчим часом точно визначити його вік, а також можливого колишнього господаря.

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.