Офіс Генпрокурора поновив право власності держави на історичну пам’ятку національного значення «Городище «Велике Ходосівське»

Історична пам’ятка знаходиться в Обухівському районі на Київщині.

Про це йдеться на сайті Офісу Генерального прокурора.

На виконання рішення суду за позовом Офісу Генерального прокурора у державну власність повернуто майже 14 га земель історико-культурного призначення, на яких розташоване оборонне укріплення "Змієві вали" пам'ятки археології національного значення "Городище "Велике Ходосівське".

Прокурори встановили факт незаконного оформлення сільськогосподарським товариством частини славетного городища у приватну власність. Відреагували на порушення та бездіяльність уповноважених державних органів. Захищаючи інтереси держави, звернулися з позовною заявою до суду.

"Городище "Велике Ходосівське" – одне з городищ-гігантів лісостепової України середини І тис до н. е., яке є надбанням українського народу та невідтворним джерелом інформації про його зародження, формування, розвиток.

Стародавня оборонна споруда "Змієві вали", створена для захисту поселення Скіфського часу, продовжувала виконувати свої функції у період Київської Русі та під час оборони м. Києва в 1941 році. 

Багатовікові пам'ятки допомагають захищати державу і зараз – у ході збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією військових, такі фортифікаційні споруди дали змогу зупинити наступ окупантів на південь від Житомирської траси у березні 2022 року.

 

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.