Офіс Генпрокурора поновив право власності держави на історичну пам’ятку національного значення «Городище «Велике Ходосівське»

Історична пам’ятка знаходиться в Обухівському районі на Київщині.

Про це йдеться на сайті Офісу Генерального прокурора.

На виконання рішення суду за позовом Офісу Генерального прокурора у державну власність повернуто майже 14 га земель історико-культурного призначення, на яких розташоване оборонне укріплення "Змієві вали" пам'ятки археології національного значення "Городище "Велике Ходосівське".

Прокурори встановили факт незаконного оформлення сільськогосподарським товариством частини славетного городища у приватну власність. Відреагували на порушення та бездіяльність уповноважених державних органів. Захищаючи інтереси держави, звернулися з позовною заявою до суду.

"Городище "Велике Ходосівське" – одне з городищ-гігантів лісостепової України середини І тис до н. е., яке є надбанням українського народу та невідтворним джерелом інформації про його зародження, формування, розвиток.

Стародавня оборонна споруда "Змієві вали", створена для захисту поселення Скіфського часу, продовжувала виконувати свої функції у період Київської Русі та під час оборони м. Києва в 1941 році. 

Багатовікові пам'ятки допомагають захищати державу і зараз – у ході збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією військових, такі фортифікаційні споруди дали змогу зупинити наступ окупантів на південь від Житомирської траси у березні 2022 року.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.