На фронті загинув завідувач Музею-архіву народної культури Українського Полісся Сергій Довгань

Сергій Довгань загинув 7 червня під час виконання бойового завдання на Сумщині. Йому було 38 років.

Про це повідомляє Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

"Наш Колега, Друг, завідувач Музею-архіву народної культури Українського Полісся ДНЦЗКСТК Сергій Довгань загинув на Сумщині під час виконання бойового завдання. Вічна слава, безмежна подяка нашому Герою", - йдеться у повідомленні.

Сергій Довгань народився 18 травня 1985 року у селі Орлівка Вінницької області. 

До повномасштабного вторгнення РФ працював заступником директора - завідувачем Музею-архіву народної культури Українського Полісся Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

"І в цивільному, і у військовому житті він був справжнім професіоналом. Він не боявся "йти проти течії", мав загострене почуття справедливості, завжди міг допомогти в критичних життєвих ситуаціях", - написала колега Ольга Березовська. 

Із захисником попрощаються і поховають у селі Орлівка Теплицького району на Вінниччині.  У Сергія залишилася дружина,11-річна донька від першого шлюбу, мама та сестри. 

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.