Прапори України з Бахмута та Гостомеля продали на аукціоні в Нью Йорку за 500,000 $

Міжнародна організація HealthRight International провела щорічний благодійний аукціон. Його метою був збір коштів на реалізацію проєктів Представництва HealthRight в Україні задля подолання наслідків війни.

Про це йдеться на сайті організації.

Лотами аукціону стали прапори України та прапор Гостомельської громади, які були передані в Нью Йорк Представництвом HealthRight в Україні напередодні події. Загальна сума збору склала 500 000$.

Прапор України з Бахмута передали Київському офісу Health Right солдати та офіцери Збройних сил України, які наразі перебувають у зоні бойових дій – а саме на першій лінії фронту Бахмутського напрямку. Військовослужбовці, які залишили свої підписи на прапорі України, захищають Україну з моменту повномасштабного вторгнення та останні кілька місяців героїчно тримають оборону міста Бахмут.

Прапор Гостомельської громади передав Начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Сергій Борисюк.
Цей прапор став символом незламності українського народу і особливо Гостомельської громади, яка прийняла на себе найперший удар війни у лютому 2022 році. Прапор знаходився у будівлі військової адміністрації селища Гостомель на момент початку повномасштабного вторгнення і продовжував підіймати дух українців під час періоду окупації майже до кінця березня 2022 року. Там же він залишився, коли місто було визволене від російський військ.

Прапор міста Мощун є нагадуванням про героїзм та мужність українців, які захищали рідну землю, ціною власного життя. Саме через селище Мощун пролягала перша лінія фронту у березні 2022 року. Місцевими жителями тут створений Меморіал пам'яті тим, хто загинув у боях за Київщину.
Прапор був переданий від Гостомельської селищної військової адміністрації та підписаний представниками місцевої територіальної оборони, а також жителями села Мощун, які пережили окупацію, але не здались і захистили свою Батьківщину.

Міжнародна організація HealthRight International (Право на здоров'я) працює вже понад 30 років задля розширення доступу вразливих груп населення до якісних послуг з охорони здоров'я у 30 країнах світу.

З 2014 року, у відповідь на збройний конфлікт на сході України, Представництво HealthRight International (Право на здоров'я) в Україні надавала критично необхідні послуги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), ветеранам та жертвам катувань. З початком російського вторгнення у лютому 2022 року Представництво HealthRight International (Право на здоров'я) в Україні адаптувало та розширило свою програмну діяльність для задоволення базових потреб українських сімей у сфері охорони здоров'я та безпеки.

 

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.